< Tagasi

Tallinna külalisele


Laevad

 Kõige lihtsam on Tallinnasse saabuda Soomest ja Rootsist laevaga. Tallinna reisisadam asub vanalinna vahetus läheduses ning on kerge jalutada hotelli. Vaata meie laevapartneri Tallinki pakkumisi siit. 

HOTELLIDTallinna arhitektuuribiennaali külalised majutuvad hotellipartneri Tallink City Hotelis, mille asukoht on ideaalne - mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Tallinna vanalinnast ning mitmetest Tallinna arhitektuuribiennaali toimumiskohtadest. Vaata lisainfot http://www.tallinkhotels.com/tallink-city-hotel  Tallinna arhitektuuribiennaali rahvusvahelise arhitektuurikoolide näituse toimumiskoha Linnahalli läheduses asub veel Tallink Spa & Conference Hotel (http://www.tallinkhotels.com/tallink-spa-conference-hotel) ja Tallink Express Hotel (http://www.tallinkhotels.com/tallink-express-hotel). Laevaga tulijatele on see ideaalne ööbimiskoht. Samuti on mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Tallinna vanalinn. Restoranid: Tallinna arhitektuuribiennaali ajal soovitame kõhu kinnitamiseks minna restorani Platz, Ribe ja Cru, kus biennaali ajaks on loodud erimenüü mõnusate päevapakkumistega ning on tunda nõukogudeaegset maitseelamust uues kuues ka toidus. Kui on vaja kerget näksi, siis astuge läbi TAB Klubist, kus Carmen Grupp koostöös Disainiööga on loonud mõnusa kohviku. 
Platz Modernses Rotermanni keskuses asuv restoran Platz on õdus paik linna südames, kuhu saab põigata nii kiirele lõunale kui mõnusale mitmekäigusele õhtusöögile. Professionaalne teenindus, euroopaliku valikuga menüü ning mitmekülgne veinikaart lubavad leida igal külalisel oma lemmiku. Platzi hubane interjöör kutsub siia jälle ja jälle tagasi. Platzil on ka mõnus terrass, kus saab nautida Tallinna arhitektuuri võlu. Vaata www.platz.ee
Platzi nädala eripakkumine TAB ajal:
Esmaspäev 2. september
Borš hapukoore ja rohelise sibulaga
Praetud hakk-kotletid, kartulipuder, valge kaste ja küüslaugu-peedisalat
Teisipäev 3. september
Värskekapsasupp hakkliha ja kruupidega
Küpsetatud Kiievi kotlet köögiviljahautisega
Kolmapäev 4. september
Praetud kapsarullid ahjukartuli ja külma kastmega
Kohupiimakreem marjakisselliga
Neljapäev 5. september
Seljanka hapukoore ja sibuletiga
Mulgipuder praetud peekoni ja sibulaga
Reede, 6. september
Kolme kala uhhaa kalapirukaga
Pikkpoiss keedumuna, ahjuköögiviljade ja tartar kastmega
Toitude hinnad on vahemikus 5-7 eurot
RIBE Alates 2007.aastast Vene tänaval tegutseva restorani Ribe menüüd iseloomustab värske, hooajalise ja kindlasti kodumaise tooraine kasutamine. Loomulikult lisatakse menüüsse ka Euroopa köökide maitseid ja tehnikaid. Tänaseks on restoran Ribe valitud neljal korral Eesti 50 parima restorani hulka, sellest paaril viimasel aastal tähelepanuväärsele teisele kohale. Vaata lisainfot www.ribe.ee 
RIBE eripakkumine TABi ajal:
Ribe kana a la Kiev, roheline hernes, porgand  12€
CRU
Vanalinnas Viru tänaval ajaloolises hoones paiknev õdus restoran Cru pakub toitu, mille märksõnadeks on naturaalne gastronoomia kombineeritud parima kohaliku toorainega. Peakokk Dmitri Haljukov suhtub oma töösse armastuse, pühendumise ja kirega. Aastal 2014 on Cru peakokk Eesti esindaja Bocuse D´Or Europe võistlusel ehk teisisõnu kokkade olümpial. Restorani juurde kuulub ka hubane väike vanalinna hotell.
Vaata lisainfot www.crurestoran.eu
TAB ajal pakutav Cru erimenüü:
Haugikotlet kartulipüree, rohelise sibula ja värskelt hapendatud kurgi-tilli kastmega
Kohupiima-beseerull vaarikkisselliga
Kaks käiku 9€.
CITY MARINA
City Marina on ainuke ja ainulaadne kalarestoran Tallinnas Admiraliteedi basseini ääres, mis tegutseb kevadest sügiseni. Restoran pakub mere- ja vanalinnavaadete kõrvale rahvusvahelise köögi parimaid palasid põhirõhuga vahemereäärsetel roogadel. Menüüst leiab nii värskeid salateid, pastasid, mereande kui ka rikkaliku valiku grillil küpsetatud kala- ja lihatoite.  Ainukese restoranina Tallinnas saab külastaja värske kala ise külmletist välja valida ning kala valmib avatud köögis otse külastaja silme all.
Vaata lisainfot www.citymarina.ee
City Marina pakkumine TAB ajal:
Külluslik tomatine kalasupp lõhe, valge kala ja krevettidega  4.50 EURJALGRATTALAENUTUSED
Tallinn on väike linn, kus kesklinnas on kõige lihtsam liigelda jala või jalgrattaga.
Siit leiad jalgrattalaenutuste info:
Citybike (Uus tn 33, vanalinn, Tallinn) - http://www.citybike.ee/